
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 56.812444 mg |
| Type | Differential |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Response Time | 300 ns |
| Number of Channels | 4 |
| Input Bias Current | -25 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Output Current per Channel | 100 pA |
| Max Input Current | 250 nA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30854
Ext.Price$0.30854
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30854 | $0.30854 |
| 10 | $0.27283 | $2.72830 |
| 50 | $0.24125 | $12.06250 |
| 100 | $0.20739 | $20.73900 |
| 500 | $0.17829 | $89.14500 |
| 1000 | $0.16568 | $165.68000 |
| 3000 | $0.15396 | $461.88000 |
